Pastro filtrat
100 poezi – Lucian Blaga
102 Minuta Jim Dwyer & Kevib Flynn
14 Tregime dashurie Autore te medhenj Boterore
19 Minuta Jodi Picoult
20 e Ca, 20 e Gjithçka Christine Hassler
50 Ciftet
50 hije te cliruara- El James
A do te jesh aty? Guillaume Musso
Abatja e kastros Stendal
Adoleshentet Henrik Sienkievic
Aishja ( Gruaja me e dashur e Muhametit) Kurt Frishler
Aksident naten -Patrick Modiano
Albumi i familjes -Renate Dorrestein
Alkimisti Paulo Coelho
Ambasadori i Melkizedekut- Veton Surroi
Ana Karenina Vellimi I L.N.Tolstoj
Ana Karenina Vellimi II L.N.Tolstoj
Anestezi lokale Gynter Gras
Anija e dehur -Artyr Rembo
Antologji Dashurie Victoria Bantry
Antologji e mendimit estetik shqiptar -Nasho Jorgaqi
Antologji e poezise Pol Verlen
Ar dhe fosfor -Romeo Collaku
Arka e Djallit Dritero Agolli
Arkipelagu ne Flake Zhyl Vern
Arome vajze Arben Duka
Arratia -Tahar Ben Jelloun
Artemisia Anna Banti
Arti i luftes -Sun Tzu
Asgje e vertete veç syve Giorgio faletti
Asgje te re nga fronti I perendimit Remark
Atentati -Harry Mulisch
Babai ne shi -Virion Graçi
Ballkon I Hapur Federiko Garcia Lorka
Bankieri 2 Lesli Woller
Bari i Neteve -Patrick Modiano
Baroni Rebel Italo Calvino
Bashke me eren Margaret Mitchell
Besnikja Veronica Roth
Big Girl, Vajza e Madhe Danielle Steel
Binjakja e Manhatanit Katherine Stonea
Biseda me Kafken Gustav Janouch
Bota e djeshme Stefan Zweig
Bota e Sofies Jostein Gaarder
Bota e Sofise Justejn Gorder
Bota si vullnet dhe perfaqesim Artur Shopenhauer
Bretkosa Mo Yan
Bulevardi i Peste Candace Bushnell
Burimi i jetes Ayn Rand
Burra qe urrejne grate Stieg Larsson
Busull -Mathias Enard
C’kemi nga Shqiperia, babi Dr.Luan zyka
Çakej dhe arabe Franc Kafka
Casanova Jacques Casanova de Seingalt
Cdo gje qe kam e mbaj me vete Herta Muller
Celesat e Mbreterise- Aichibald Joseph
Cifutka e Toledos Lion Fojhtvanger
Çmimet Erik Segal
Çmimi I Dashurise Sandra Brown
Dallendyshet e Kabulit -Yasmina Khadra
Dashnorja e Brehtit -Jacques-Pierre Amette
Dashuri apo urrejtje Brunilda Zllani
Dashuri dhe deshperim Amedeo Baci
Dashuri e Ndaluar -Halit Ziya Usakligil
Dashuri e paperfunduar -Katina Vlahu
Dashuri ne Kosove- Artan Mullaj
Dashuri pa Rezistence – Gilles Rozier
Dashuria e fundit e Franc Kafkes Kathi Diamant
Dashuria e Pare Nicholas Sparks
Dashuria e veshtruar pleqerisht Luan Babameto
Dashuria ne koherat e koleres Gabriel Garcia Marquez
Dashurija ka ligjet e saj Linda Howard
Dashurite e medha nuk veshin fustan nuserie Mitsi Valaka
Dashuro vetem nje here Johanna Lindey
Dasma Danielle Steel
David Koperfildi Carls Dikens
Davidi Dhe Goliati -Malcolm Gladwell
Delikatesa David Foenkinos
Dhjete Kryevepra Poezie -Zejnullah Rrahmani
Dhoma e Qelibarte Steve Berry
Dhoma Magjike Cory Kenyon
Dhoma magjike -Cory Kenyon
Dhurata e Hanes -Maria Housden
Dielli i Skortave -Laurent Gaude
Dikur ishim bashke Brunilda Zllani
Diplomati Harilla Goga
Ditar i pashkruar- Celeste NG
Ditaret e nje princeshe Meg Cabot
Ditari I nje vajze Frojdi
Ditari i Xhuljetes Xhama Anguisola
Dite te qeta ne Klishi -Henri Miller
Divergjentja Veronica Roth
Do te vije vdekja dhe do t`i kete syte e tu -Cesare Pavese
Doktor Zhivago Boris Pasternak
Don Kishoti i Mances Miguel De Cervantes Saavedra
Dreri I Trotuareve Diana Çuli
Drita Midis Oqeaneve M.L.Stedman
Drithërimë Jackie Collins
Dukesha De Lanzhe Honore De Balzak
Dy Elsat – Mystehak Xhemali
Dy vjet pushime Jules Verne
Dyfaqesia e jetes – Emilian Shabani
Dymbedhjete tregime pelegrine Gabriel Garcia Marquez
Dyzet rregullat e dashurise Elif Shafak
E bukura e te Zotit- Albert Cohen
E djegur per se gjalli Souad
E ëmbla dhe e hidhur dashuri Danielle Steel
E embla shtepi -Arnaud Cathrine
E fiksuar pas dyqaneve per beben Sophie Kinsella
E fshehta e Bajronit Stefan Cvajg
E fshehta e grave Alberto Bevulacqua
E fshehta e muxhahedinit gjerman Boualem Sansal
E keqja ndodhet te gjerat – Maurizio Cucchi
E lidhur ngushte me ty Sylvia Day
E pasqyruar tek ti Sylvia Dy
E qeshura e gogolit -Pierre Peju
U shtua në shportë Shiko shportën Kryej blerjen