Pastro filtrat
100 Shkencetaret qe ndryshuan boten -Jon Balchin
44 Presidentet e Shteteve te Bashkuara te Amerikes
50 Udheheqesit Ushtarake William Weir
Ahmet Zogu “politikan apo ushtarak”? Novruz Zejnati
Aleksandri I Madh Artur Vajgal
Ali Pasha Krime Famekeqe Alexandre Dumas
Ali Pashe Tepelena Sabri Godo
Ataturku, rilindja e nje kombi Patrick Kinross
Autobiografia e Malkolm X Alex Aley
Bahri Omari, Jeta dhe Veprimtaria Donika Omari
Buda Budizmi Hans H.Penner
Ce Ditari Ernesto Guevara
Cezari Perandor Max Gallo
Copeza nga Jeta Ime – Agim Binaj
Dante Aligeri Leonardo Orsini
Dashuri dhe Pushtet Bruno Vespa
Detyre mbreterore Paul Burrell
Diktatoret e Ballkanit Bernard J.Fischer
Ditar, Strehim Sekret Anne Frank
Ditari Sekret A.S Pushkin
Ditari Sekret I Napoleon Bonapartit Patrik Ravinjani
Edward Lear ne Shqiperi Edward Lear
Eleanor Roosevelt – Per Lirine dhe Dinjitetin e Njeriut, Vita Adami
Elisabeth Taylor (Biografi) -Larissa Branin
Elizabeth Taylor, Nje legjende e Hollivudit Larissa Branin
Elon Musk -Ashlee Vance
Enciklopedia Universale e Ilustruar Enciklopedi
Endrra nga im ate Barack Obama
Faik Konica, Jeta ne Uashington Ilir Ikonomi
Faleminderit per kete cast Valerie Trierweiler
Familja e Sekreteve Gore Vidal
Fan Noli Kryeminister Fan Noli
Fizikane te Shquar, Nobeliste Ilia Tili, Halil Sykja, Niko Thomo
Forca per te Dashur Martin Luter King
Frederik Shopen Anton Grudzhinjski
Gandi Ilir Hashorva
Gjeneral De Gol Eric Roussel
Gjithmone mes nesh Velesin Peculi
Guximi per te Shpresuar Barack Obama
Helmut Kohl Werner Maser
Historia e Jetes Sime Hillary Rodham Clinton
Out of stock
Janko Hunyadi, mbrojtes i krishterimit – Camil Muresanu
Jeta & Vepra 13 Vasfi Samimi
Jeta dhe Vepra e Gjeniut te Frances Viktor Hygo
Jeta ime Bill Clinton
Jeta Ime Blendi Fevziu
Jeta ime Ramiz Alia
Jeta ime si nje enderr Celine Dion
Jeta Ime- Zaçe Malaj
Jeta pasionante e Mopasanit Stephen Coulter
Jete me Nene Terezen -Ate Sebastian Vazhakala M.C
Ju lutem, shkurt! – Vaclav Havel
Katerina e Madhe dhe Potemkini – Simon Sebag Montefiore
Katerina e Madhe dhe Potemkini -Simon Sebag Montefiore
Kohe e Pamjaftueshme Helena Kadare
Kryeministrat dhe ministrat e shtetit shqiptar ne 100 vjet -Kastriot Dervishi
Kryqtari I Fundit, Gjergj Kastrioti Skenderbeu Virgjil Kule
Kujtime Eqerem bej Vlora
Kur Humba Virgjerine Richard Branson
Leksioni i Nobelisteve te Letersise -Hasan Hasani
Lenini Anatomia e nje vrasesi -Curzio Malaparte
Lenini, anatomia e nje vrasesi – Curzio Malaparte
Loje me Armikun John Carlin
Luani I Epirit, Ali Pasha dhe Suli Spiro Mela
Lufta e Dyte Boterore, Vellimi II Winston S.Churchill
Lufta e Dyte Boterore, Vellimi III Winston S.Churchill
Lufta e Dyte Boterore, Vellimi IV Winston S.Churchill
Lufta Ime e Heshtur Kim Philby
Majkell Xhekson J.Randy Taraborrelli
Majkell Xhekson, Jeta e nje legjende Michael Heatley
Margaret Thecer dhe fundi I komunizmit ne Europen Lindore Margaret Thecer
Marilyn Alfonso Signorini
Marlena, Jeta e Marlene Ditrihut Charles Higham
Martin Camaj ne kulturen shqiptare -Qendra e Studimeve Albanologjike, Instituti i Gjuhesise dhe i Letersise 
Marubi, Fotografia si Ritual Zef Paci
Me keq se Watergate – John W. Dean
Mein Kampf, Lufta ime Vellimi I Adolf Hitler
Mein Kampf, Lufta ime Vellimi II Adolf Hitler
Miku I Madh I Shqipetareve Engjell Koliqi
Milioneri I Kuq Willi Munzeberg Sean McMeekin
Momentet Vendimtare George W.Bush
Monstrat -Simon Sebag Montefiore
Moxart Bernard Paumgartner
Napoleoni Emil Ludwig
Ndarjet – Michael Darmon, Yves Derai
Ne syrin e ciklonit George Tenet
Nelson Mandela – Ilir Hashorva
Nga sfida ne sfide -Behgjet Pacolli
Ngjitja e Putinit Peter Truscott
Nikola Tesla Biografia e gjeniut me te madh te shkences John J.O’Neill
Nje Jete ne dy Epoka Velesin Peculi
Nje rrefim nga Zemra Laura Bush
Njerez te medhenj ideale te medha Jovan Jano
Nobelistet 2001-2009
Perandori Ryszard Kapuscinski
Personalitet me te shquara ne Histori Michael H. Hart
Picaso Gertrude Stein
Pjeter Arbnori, Shume e dashura nane Novruz Xh.Shehu
Presidenti qe u be Mbret, Ahmet Zogu Blendi Fevziu
Pushteti I te Papushtetshmeve Vaclav Havel
Rexhep Tajip Erdogan Lindja e nje lideri -Huseyin Besli & Omer Ozbay
Ritmi i Jetes ne Vargje – Magdalena Bregasi
Rrno vetem per me tregue At Zef Pllumi
Rruga drejt pushtetit -Bob Ingle & Michael Symons
Sakrifica dhe Suksesi -Ferid Bala
Salman Ruzhdie Joseph Anton
Sarah Kaylene Johnson
Sarah Pejlin – Kaylene Johnson
Sarkozi pranvera e Frances Catherine Nay
Sekreti I nje Heroi Rita Cosly
Silvester Stalone Uilli Weiss
Skenderbeu, Nje histori politike Aurel Plasari
Stalini ne oborrin e Carit te Kuq -Simon Sebag Montefiore
Steve Jobs Walter Isaacson
Out of stock
Tanet Liliana Hoxha
Te Flasesh per vetveten Cherie Blair
Te Njohura dhe te Panjohura – Donald Rumsfeld
Te verteta e te pathena per Lasgushin – Tomi Mato
Ten Ciao Pin dhe Revolucioni Kulturor Ten Rong
Truri I Bushit James Moore & Wayne Slater
U shtua në shportë Shiko shportën Kryej blerjen